W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Akcesoria biurowe - niezbędne podczas pracy i nauki - już w inkhouse!

Zarówno w domu, jak i w bibliotece oraz w miejscu pracy, akcesoria biurowe są niezbędne do wykonywania obowiązków zawodowych, takich jak przygotowywanie i archiwizowanie dokumentów, a także podczas nauki. Niektóre z nich są zarezerwowane głównie dla profesjonalistów, inne mają charakter uniwersalny.

akcesoria biurowe

Obecnie na rynku jest dostępna bardzo szeroka gama artykułów biurowych, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne i profesjonalne wykonanie obowiązków związanych z przygotowywaniem, doręczeniem, gromadzeniem i archiwizowaniem dokumentów. Lista przyborów niezbędnych w pracy jest nieco dłuższa niż lista przyborów potrzebnych do nauki, do których należą głównie notatniki, długopisy, ołówki, zakreślacze i samoprzylepne karteczki.

Przybory niezbędne w biurze

Bez względu na zakres działalności biura (biuro rachunkowe, kancelaria adwokacka, kancelaria notarialna) pracownicy sekretariatu i asystenci potrzebują takich materiałów, jak papier ksero, foliowe koszulki, teczki, segregatory, samoprzylepne karteczki, długopisy i ołówki. Podczas pracy z dokumentami i materiałami edukacyjnymi przydatne są również zakreślacze i samoprzylepne karteczki mające charakter znaczników. Do archiwizowania dokumentów przydadzą się nie tylko koszulki i segregatory. Mniej istotne dokumenty oraz kserokopie nie muszą być przechowywane w koszulkach foliowych. Można wpiąć je do segregatora po potraktowaniu dziurkaczem. Nieodzownym akcesorium przydatnym podczas pracy w biurze jest też zszywacz w zestawie ze zszywkami oraz spinacze.

Artykuły biurowe przydatne podczas nauki

Nauka polega głównie na tym, aby utrwalić określone istotne informacje w pamięci. Zdecydowana większość osób to wzrokowcy - łatwiej zapamiętują treści, które są w określony sposób zaznaczone ? np. zakreślaczem lub karteczkami samoprzylepnymi w kształcie strzałek. Podręczniki akademickie i szkolne są redagowane w taki sposób, że główne tezy i podstawowe informacje są omawiane w szerszym kontekście ? nie każda informacja ma znaczenie. Zakreślacze i karteczki samoprzylepne pozwalają skupić się na najważniejszych treściach. Ponadto, można wykorzystać karteczki samoprzylepne w różnych kształtach (najczęściej strzałek), aby zaznaczyć treści, które dla danej osoby są trudne do zapamiętania.

Uporządkuj notatki i dokumenty

Pomimo tego, że cele działań podejmowanych przez pracowników biura oraz studentów i uczniów są odmienne, same działania mają coś wspólnego. Zarówno studenci, jak i uczniowie powinni dbać o to, aby sporządzane przez nich notatki i dokumenty były uporządkowane. Do uporządkowania dokumentów służą spinacze oraz zszywacze i zszywki. Większe pliki dokumentów powinny być porządkowane w ramach teczek lub segregatorów. Do wyboru są teczki z tektury dostępne w różnych kolorach (np. zielone do pism lun notatek związanych z prawem cywilnym, czerwone do pism lub notatek związanych z prawem karnym).

Różne notatki związane z jednym przedmiotem, albo akta tymczasowe można przechowywać w ramach jednego segregatora, podobnie jak np. umowy zawierane z klientami lub kontrahentami. Każde biuro wypracowuje sobie inne standardy, a odpowiednie artykuły biurowe pomagają wdrożyć zasady przechowywania i gromadzenia dokumentów w życie. Nie powinno bowiem budzić wątpliwości, że nieuporządkowane papiery prezentują się bardzo nieprofesjonalnie.

Podsumowanie

Nie ma potrzeby wykupywania połowy asortymentu sklepu papierniczego. Wystarczy zestaw kilku podstawowych, niezbędnych artykułów biurowych. Nieco inaczej jest w przypadku biur, które w zależności od profilu działalności mogą mieć zapotrzebowanie na specjalistyczne artykuły biurowe (np. kancelarie notarialne, biura kartograficzne). Trudno wyobrazić sobie efektywną naukę, porządkowanie dokumentów i notatek oraz profesjonalne wykonywanie czynności biurowych bez dostępu do wyżej opisanych artykułów biurowych ? byłoby to zwyczajnie niemożliwe.