W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Rolki termiczne do kas fiskalnych już w Inkhouse!

Kasy fiskalne są przykładem drukarek wykorzystujących druk termiczny. Do ich prawidłowego działania potrzebują specjalnego papieru termicznego zawiniętego na rolkę.

Taka grupa produktów właśnie ostatnio dołączyła do naszej oferty. Zamów rolki kasowe z dostawą wprost do swojej firmy!

Papier termiczny posiada specyficzną strukturę złożoną z papieru bazowego i termoczułej emulsji, a także z dodatkowej warstwy zabezpieczającej. W emulsji termoczułej znajduje się sensybilizator podatny na działanie temperatury głowicy drukarki. Kiedy sensybilizator topnienie prowadzi do zmieszania się formownika z wywoływaczem koloru. Niektóre odmiany papieru termicznego zawierają dodatkowe zabezpieczenia chroniące papier przed działaniem czynników zewnętrznych powodujących wyblaknięcie.

Papier w rolkach do kas fiskalnych

Papier do kas fiskalnych jest sprzedawany w formie rolek o różnych wielkościach - dostosowanych do różnych urządzeń fiskalnych. Papier termiczny nie znajduje szerokiego zastosowania, ponieważ po kilku latach barwnik ulega wyblaknięciu - najtrwalsze rolki do kas fiskalnych ulegają wyblaknięciu zwykle po upływie ok. 5 lat.

Papier do kas fiskalnych

Jak to działa?

Technologia druku termicznego powoduje, że pod wpływem wysokiej temperatury papier termiczny (punktowo) zmienia swoją barwę. Drukarki termiczne nie wykorzystują zatem ani tonera, ani tuszu czy taśmy barwiącej. Mechanizm drukowania opiera się na zastosowaniu specjalnej głowicy termicznej, której konstrukcja obejmuje matrycę igieł. Wydruk powstaje po dociśnięciu głowicy przez sprężynę do papieru termicznego. W efekcie w odpowiednich miejscach zostaje on zaciemniony.

Drukarki termiczne szybko drukują i cicho pracują. Niemniej wydruk zanika pod wpływem światła słonecznego i działania wysokiej temperatury. Nie zmienia to faktu, że bez rolek papieru do kas fiskalnych przedsiębiorcy płacący podatek VAT nie mogą się obejść. Kasy i drukarki fiskalne to główne urządzenia wykorzystujące druk termiczny.

Producenci dążą do poprawy trwałości

Paragony są dowodem zapłaty określonej kwoty i zakupu produktów lub skorzystania z usług przez konsumenta. Klienci bardzo często przechowują paragony po to, aby rozliczyć się z dłużnikiem, albo podmiotem, który udzielił im dofinansowania. Trwałość paragonów jest istotna także ze względu na dostarczania informacji na potrzeby indywidualnych rozliczeń finansowych (budżet domowy, budżet firmy) oraz obsługi gwarancyjnej. Mimo że nie jest konieczne okazanie paragonu w celu skorzystania z rękojmi rzeczy sprzedanej, albo gwarancji, to i tak w praktyce większość sprzedawców tego wymaga.

Warto dodać, że okres ochrony wynikającej z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej trwa co najmniej 2 lata - podobnie okres gwarancji. Obecnie niektórzy producenci oferują termiczny papier, który zapewni trwałość wydruku nawet na 25 lat!

Emerson

Producent, którego produkty oferujemy to sprawdzona i znana firma Emerson. O jakość ich produktów możemy być spokojni, oprócz wysokich parametrów spełniają one także wymogi środowiskowe i są bezpieczne dla osób, które z nimi pracują. Najpopularniejszym formatem jest papier do kas fiskalnych 57x30. Ten wymiar producenci urządzeń stosują najczęściej. Zapraszamy do przeglądania ofert!