W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Tusze do Epson - oryginalne i zamienne

Wymiana tuszu do drukarki wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W przypadku niektórych modeli są to koszty niemałe, sięgające nawet ponad 100 złotych. Dlatego też, osoby, które chcą zaoszczędzić często decydując się na wybór zamiennych tuszy od innych producentów. W odróżnieniu od oryginałów mogą być one nawet dwukrotnie tańsze. Wybierając tusze do Epson, oryginalne lub zamienne, warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jakie zalety oferują oryginalne tusze do drukarek Epson?

Użytkownicy zainteresowani zakupem zamiennych tuszy muszą pamiętać o tym, że nowoczesne modele drukarek mogą być wyposażone w system wykrywania chipów, a te są obecne jedynie w oryginalnych kartridżach. Producenci zamienników nie zawsze o tym informują, co może skończyć się przykrą niespodzianką i zakupem bezużytecznego tuszu. Także niektóre drukarki Epson są wyposażone w takie zabezpieczenie. Co za tym idzie, wybierając oryginalne tusze do Epson zawsze masz pewność, że okażą się one kompatybilne i zapewnią prawidłową pracę drukarki. Kosztem wyższej wygody jest niestety cena ? oryginalne tusze są wyraźnie droższe od zamienników.

Jakie plusy posiadają zamienne tusze do Epson?

Sposobem na zaoszczędzenie na tuszu może być zakup zamienników, a tych nie brakuje. Zamienne tusze do Epson oferują m.in. tacy producenci, jak: Whitebox czy Activejet. Wystarczy jedynie wybrać wkład oznaczony tym samym kodem, co oryginalny produkt. W rezultacie można pozyskać tańsze tusze, które nierzadko mogą nawet oferować nieco lepszą wydajność od oryginałów. Jak już mówiliśmy, problemem mogą być jednak chipy. Jeśli drukarka jest wyposażona w to zabezpieczenie, kartridż bez chipu nie zostanie rozpoznany, a co za tym idzie, nie będzie możliwości drukowania. Jednak i na to wielu producentów znalazło rozwiązanie ? także w zamiennikach można znaleźć chipy, które mają sprawić, że drukarka pomyślnie rozpozna taki kartridż jako oryginalny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tuszu?

Jeśli chodzi o tusze do Epson, oryginały nie zawsze są droższe od zamienników. Co więcej, istnieją nawet modele, w których to oryginały są tańsze. Dlatego wiele zależy od konkretnego modelu i przed zakupem należy sprawdzić oferty zarówno tuszy oryginalnych, jak i zamienników. Jeśli różnica nie jest duża, warto postawić na oryginały, które gwarantują prawidłowe działanie drukarki. Przy wyborze zamienników warto zwrócić uwagę na wydajność, a zatem szacowaną liczbę stron, które uda się wydrukować na jednym kartridżu. Warto także sprawdzić, czy kod zamienników pokrywa się z kodem oryginału, co oznacza, że wybrany tusz jest kompatybilny z drukarką.

Drukarki Epson wyposażone w system CISS

W ofercie Epson dostępne są także nowoczesne drukarki CISS, w których kartridże zastąpiono osobnymi pojemnikami na tusz. Zamiast wymieniać cały kartridż, uzupełnia się jedynie brakujący kolor, co oznacza spore oszczędności w perspektywie czasu. W tym przypadku wystarczy zakupić buteleczki z odpowiednim kolorem. Plusem jest to, że tutaj dowolnie można stosować zarówno oryginalne, jak i zamienne tusze do Epson, nie martwiąc się chipami oraz innymi zabezpieczeniami. Dodatkowe oszczędności można uzyskać zamawiając od razu cały zestaw tuszy we wszystkich kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i żółtym. Drukarka w systemie CISS umożliwia sprawdzenie pojemności poszczególnych zbiorników, dzięki czemu, kończący się tusz można uzupełnić w dowolnym momencie.

Wszystkie tusze do urządzeń epson znaleźć można tutaj: https://inkhouse.pl/tusze,do-epson.html.