W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

ChromaLife 100, ChromaLife 100+ i Lucia - nowa jakość domowych fotografii

Kto powiedział, że wysoką jakość fotografii można uzyskać tylko u profesjonalisty? Wystarczy mieć profesjonalną drukarkę. Przekonuje o tym Canon, który wprowadził na globalny rynek trzy interesujące technologie - ChromaLife 100, ChromaLife 100+ i Lucia.

Wszystkie rozwiązania mogą być wykorzystywane z powodzeniem zarówno przez użytkowników domowych, jak i przez użytkowników profesjonalnych. Ogromną zaletą fotografii drukowanych z pomocą innowacyjnych technologii od marki Canon jest wysoka trwałość, o czym niżej. Wszystkie technologie odnoszą się do formuły atramentu.

Atramenty ChromaLife100

Nazwa tej technologii zdradza podstawową zaletę atramentu - odbitki zdjęć wydrukowane przy jego zastosowaniu nie tracą na jakości przez 100 lat, jeżeli są przechowywane w albumie ze zdjęciami. Nieco mniejszą trwałość mają te zdjęcia, które są narażone na co dzień na działanie światła słonecznego lub gaz (powietrze). Według zapewnień producenta zdjęcia wydrukowane atramentem ChromaLife100 wyeksponowane w ramce z szybką przetrwają 30 lat w niezmiennym stanie, a bez szybki - 10 lat.

Wyższy stopień zaawansowania

Atrament ChromaLife100+ są bardziej zaawansowaną propozycją dla bardziej wymagających. Oprócz trwałości na poziomie wyższym niż opisany powyżej zapewnia on znacznie lepsze odwzorowanie kolorów, a do tego głębsze odcienie czerni - jednym słowem prezentują się bardziej estetycznie i profesjonalnie. Trwałość zdjęć przechowywanych w albumie wynosi nawet ponad 200 lat, co robi duże wrażenie. W ramce z szybką fotografia zachowa trwałość przez 40 lat, a bez szybki - 10 lat.

Pigmentowe atramenty LUCIA

LUCIA to pigmentowy atrament, który został opracowany z myślą o profesjonalistach. To propozycja dla użytkowników stawiających na najwyższy poziom odzworowania kolorów i najwyższą trwałość. Odporność na gaz i światło słoneczne jest w tym przypadku wyższa w porównaniu z technologią ChromaLife100 i 100+. Zdjęcia mogą przetrwać około 200 lat w albumie fotograficznym, a w ramce aż 80 lat, chyba że będzie to ramka pozbawiona szybki (ok. 50 lat).

Trudno znaleźć na rynku konkurencyjne atramenty, które odpowiadałyby potrzebom różnych grup użytkowników. Po pigmentowe atramenty LUCIA sięgają zwykle graficy i inni profesjonaliści. ChromaLife100 i 100+ cieszą się z kolei dużym zainteresowaniem wśród użytkowników domowych. Alternatywą dla atramentów Canon przeznaczonych do drukowania fotografii są wkłady atramentowe proponowane przez markę Epson.