W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Innowacyjna technologia RIPS od Epson warta uwagi

Technologia RIPS zaproponowana przez spółkę Epson została zaprojektowana z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Łączy ona atramentową technologię druku z ekonomią drukowania.

Technologia RIPS - Epson

Urządzenia wielofunkcyjne marki Epson wyposażone w technologię RIPS mają bardzo pojemne podajniki (nawet do 1800 arkuszy) oraz system dwustronnego skanowania. Nie brak im również rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną. Epson zaproponował technologię druku atramentowego, która jest bardziej przyjazna dla otoczenia, a zarazem funkcjonalna.

Replaceable Ink Pack System

RIPS jest skrótem od Replaceable Ink Pack System. System ten wykorzystuje pigmentowe atramenty, które są dozowane z dużych pojemników DURABrite o pojemności równej 1 l lub 1,5 l. Mechanizm drukarek obejmuje również głowice PrecisionCore. Ogromne pojemniki z tuszem posiadają wydajność równą około 75.000 stron.

Głowice Micro Piezo

Do czasu powstania drukarek atramentowych z technologią RIPS, głowice Micro Piezo były wykorzystywane do produkcji domowych drukarek atramentowych. Dzięki połączeniu technologii Micro Piezo oraz pojemników DURABrite koszty drukowania zostały obniżone o 80%, a zużycie energii jest niższe o 70% w porównaniu z drukarkami laserowymi, które są faworytami wśród przedsiębiorców.

Oszczędzają nie tylko na prądzie

Drukarki Epson z technologią RIPS charakteryzują się także tym, że nie wymagają skomplikowanych czynności związanych z konserwacją. W ich przypadku nie ma też wymogu utylizacji zużytych materiałów eksploatacyjnych.Użytkownicy oszczędzają także czas - urządzenia drukują w szybszym tempie, np. Epson WorkForce Pro RIPS jest dwukrotnie szybsza w porównaniu ze standardową drukarką atramentową.

Epson snuje plany na przyszłość

Ekonomiczne drukarki atramentowe Epson będą rozwijane i wzbogacane w innowacyjne rozwiązania. Już w roku premiery urządzeń producent zapowiedział wyposażenie drukarek w systemy autoryzacji wydruku. Drukarki posiadają dodatkowy podajnik, który został umieszczony prostopadle - powstał on z myślą o drukowaniu na papierze fotograficznym i artystycznym. Nie zabrakło też zaawansowanych rozwiązań w zakresie transmisji danych - oprócz USB są dostępne takie opcje, jak Wi - Fi oraz Ethernet.