W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Akcesoria biurowe - koszulki i obwoluty

Koszulki foliowe skutecznie zabezpieczają dokumenty przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniami. Można je wpiąć do segregatora lub foliowego skoroszytu. Obwoluty są natomiast okładkami ochronnymi, które chronią dokumenty przed zniszczeniem. Specyficznym rodzajem obwoluty są obwoluty kieszeniowe, których brzegi są zgrzewane, a obwoluta tworzy swoistą okładkę książki lub innej publikacji.

Wybierz spośród koszulek i obwolut:

Akcesoria biurowe - Koszulki i obwoluty
Koszulka A4 groszkowa Idest 100 szt
Producent Idest, ID produktu: 3826

Koszulka A4 groszkowa Idest 100 szt

6.80 zł
Koszulka A4 groszkowa Bantex 100 szt
Producent Bantex, ID produktu: 3825

Koszulka A4 groszkowa Bantex 100 szt

8.90 zł

Obwoluta może być wykonana z folii lub z papieru wysokiej jakości. W tym ostatnim przypadku obwoluta jest drukowana wyłącznie z jednej strony papieru. Jej głównym zadaniem jest ochrona okładki. Niekiedy pełni także funkcję informacyjną i marketingową. Obwoluty są drukowane na papierze wysokiej jakości. Wierzchnia warstwa obwoluty może być pokryta lakierem lub laminatem. Do produkcji obwoluty są wykorzystywane również tworzywa sztuczne.

Obwoluty wykonane ze sztucznych tworzyw są dostępne w różnych formatach. Oprócz obwolut o formacie A4 są dostępne także obwoluty w mniejszym formacie, dostosowanym do wielkości legitymacji. Obwoluty w formacie A4 dostępne w wersji transparentnej lub kolorowej mogą być wykorzystane do zaciskowych grzbietów. Pomieści ona nawet do 100 kartek niedziurkowanych w formacie A4.

Obwoluty wykonane z tworzywa sztucznego, podobnie jak foliowe koszulki, chronią dokumenty przed zagięciami, podarciem, zalaniem płynami i innymi uszkodzeniami. Zazwyczaj wykorzystuje się je do przechowywania oryginałów dokumentów, odpisów dokumentów z urzędu stanu cywilnego, wypisów aktów notarialnych otrzymanych od notariusza i innych tym podobnych dokumentów, których zniszczenie wiązałoby się z koniecznością ponownego ubiegania się o ich wydanie, za stosowną opłatą.

Koszulki są sprzedawane w paczkach po co najmniej 100 sztuk. Ze względu na teksturę folii można wyróżnić koszulki groszkowe i gładkie. Koszulki są dostępne w różnych formatach, choć zdecydowanie najczęściej stosowanym jest format A4. Koszulki posiadają dziurkowane brzegi, co czyni je uniwersalnymi pod względem układani w segregatorach i foliowych skoroszytach.

Koszulki foliowe są niezbędne do zabezpieczenia ważnych dokumentów przechowywanych w biurze lub urzędzie, albo poddawanych archiwizacji. Proces archiwizacji dokumentów jest ważny w odniesieniu do przedsiębiorstw na całym świecie. Jej znaczenie wzrasta proporcjonalnie do zmian w regulacjach prawnych odnoszących się do gromadzenia i przechowywania danych. W koszulkach foliowych mogą być przechowywane dokumenty księgowe, dokumentacja podatkowa, dokumenty płacowe i kadrowe, a także dokumentacja medyczna. W koszulkach foliowych mogą być przechowywane także prywatne notatki i wydruki treści na potrzeby edukacyjne i szkoleniowe.