W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Akcesoria do telefonów

Wybierz serię i dopasuj akcesoria do swojego telefonu

Samsung

Apple

Huawei

LG

Motorola

Sony

Xiaomi

Akcesoria do telefonów

Akcesoria do smartfonów, bez których ani rusz

Nie bez przyczyny mówi się, że potrzeba jest matką wynalazków. We współczesnym społeczeństwie konsumenckim należało by jednak dopowiedzieć, że jedna potrzeba konsumencka rodzi kolejne, co można zaobserwować na wielu przykładach.

Główny produkt – zwykle urządzenie – jest dostępne w wariancie z „dodatkowymi” akcesoriami. Początkowo akcesoria do smartfonów były „dedykowane”. Producent tworzył gamy akcesoriów dla określonych modeli urządzeń. Ten schemat nadal jest praktykowany, ale został przełamany przez innych przedsiębiorców, którzy zaczęli lawinowo wprowadzać na rynek akcesoria „uniwersalne”, czyli nieprzypisane do żadnego modelu, ani marki smartfonów. Obecnie gama akcesoriów dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Do najbardziej popularnych akcesoriów do smartfonów należą etui, szkła ochronne na ekran, ładowarki i kable, uchwyty do samochodu oraz uchwyty na rower.

Etui – „dodatkowa” obudowa

Trudno oprzeć się wrażeniu, że współczesne smartfony są produkowane w taki sposób, aby konsument miał poczucie, że bez etui lub dodatkowej obudowy się nie obędzie. Etui i obudowy dla smartfonów zdecydowanie zmniejszają ryzyko uszkodzenia smartfonu. Poza tym, są one stosowane jako sposób na personalizację smartfonu. Oprócz wzorzystych i gładkich etui są dostępne również transparentne obudowy do smartfonów, które podkreślają ich stylowy design.

Szkło ochronne na ekran

W przypadku wyboru obudowy, zamiast etui chroniącego również ekran urządzenia, warto zastanowić się nad kupnem szkła ochronnego na ekran. Co prawda współczesne smartfony zwykle są wyposażone w wyświetlacz pokryty powłoką ochronną – z reguły ze szkła CorningGorilla Glass, ale trzeba przyznać, że dodatkowe szkło ochronne zapobiega poważnym uszkodzeniom wyświetlacza jeszcze bardziej efektywnie. Wielu użytkowników smartfonów woli dmuchać na zimne, aby w razie pojawienia się pęknięć i rys na ekranie, wymienić nie sam wyświetlacz, ale dodatkowe szkło ochronne, które zabezpieczając ekran przed uszkodzeniem, samo uległo zniszczeniu.

Ładowarki i kable

Etui poprawiają walory estetyczne smartfonów, pozwalają je spersonalizować, a przy tym zapewniają dodatkową ochronę obudowie przed zniszczeniem. Szkła ochronne na ekran pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczenia wyświetlacza przed zarysowaniami i poważniejszymi uszkodzeniami. Natomiast ładowarki i kable sprawiają wrażenie niepotrzebnych akcesoriów – bo i tak do każdego urządzenia producent załącza kabel USB i ładowarkę dedykowaną dla smartfonu.

Niemniej zarówno kabel, jak i ładowarka mogą ulec uszkodzeniu. Poza tym, coraz więcej osób ma potrzebę ładowania kilku urządzeń jednocześnie – nie tylko w domu, ale również w trasie, podróżując samochodem. Producenci ładowarek odpowiadając na potrzeby konsumenckie oferują stacje ładowania pozwalające na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie, a także ładowarki sieciowe z więcej niż jedną wtyczką i ładowarki indukcyjne. Wśród wielu akcesoriów do ładowania urządzeń są dostępne także ładowarki samochodowe – i to zarówno sieciowe, jak i indukcyjne.

Uchwyty do samochodu i na rower

Ostatnia grupa akcesoriów poprawiających funkcjonalność smartfonów to uchwyty do samochodu oraz uchwyty na rower, umożliwiające korzystanie z urządzenia w trakcie jazdy, bez konieczności zbytniego rozpraszania uwagi kierowcy pojazdu lub rowerzysty. Uchwyty są wykonane z tworzyw sztucznych i projektowane w taki sposób, aby były kompatybilne z różnymi urządzeniami, a przez to w pewien sposób uniwersalne.