W koszyku: 0 SZT Wartość: 0.00 PLN

lub

Papier

Papier

Pojęcie nośników druku odnosi się do ogółu materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. W potocznym rozumieniu większość użytkowników utożsamia to pojęcie z papierem do drukarek. Obecnie na rynku są dostępne nie tylko rozmaite rodzaje papieru, ale również nośniki druku, które z papierem mają raczej niewiele wspólnego.

Oprócz papieru do drukarek atramentowych i laserowych, drukarki obsługują również etykiety samoprzylepne, specjalny papier ozdobny i papier wizytówkowy, a także papier fotograficzny do drukarek i papier do kas fiskalnych. Papier do drukarek przeznaczony do codziennego stosowania zazwyczaj ma śnieżnobiały kolor i gramaturę wynoszącą 80 lub 90 g/m2. Producenci nośników druku oferują również paper termosublimacyjny. Ten rodzaj arkuszy posiada warstwę zabezpieczającą przed rozmywaniem się tuszu i szybko wysychający. Struktura papieru termosublimacyjnego obejmuje kilka warstw. Jego powierzchnia może być matowa, satynowa lub błyszcząca.

Dodatkowo, niektóre urządzenia wielofunkcyjne i drukarki zostały przystosowane do drukowania etykiet oraz nadruków na koszulki (naprasowań). Służą do tego odpowiednio papier do etykiet i papier termotransferowy.